Мені тут не йдеться про чиюсь роль, просто компетентна людина допустила явно некомпетентний ляп у своєму судженні, і я на це вказала
Та ніхто не применшує роль Боді Гороборо, він добре попрацював.
А в 2т і упорядник, і видавець – одна сатана :)
Ну для сумно це може й плюс.
А-а-а... Так би одразу і сказала, випускниця журналістики. Вельком ту зе ріал ворлд(Ту інтернет, ту і нахуй послати можуть). Але коментованість статті піднята в рази.
Ні, ну даруйте, що я тут логічно не наводжу скільки років Ґотфріду Бенну чи Романенку як у вашому любому ГПУ. Принаймні на журналістиці мене багато чому навчили, в тому числі – і як писати статті, по цьому предмету мала некепські бали, і цю статтю не вважаю такою вже недоречною – структура тут цілком нормальна для жанру. Дещо некласична – то що ж, не все ж як у районках писати... Знову ж – не я це поставила на першу сторінку...
Гуляти я більше люблю полем.
А тут блоґ-запис чистої води. Ну думки розрізнені. Не збережена логічна структура викладу. А Ви не нервуйтесь так. Мені перший і останній матеріал для ГПУ правили разів з вісімсот і аргументацію не наводили, просто казали що переробити. Тут навіть не просять перероблювати, щоправда і грошей не платять...
Ну й гуляй собі лісом, чого тут розводишся зі своїми страшними таємницями і встряєш? А жанр вибрав якраз редактор. Я як рецензію це ні разу не прописувала.
Тьху! Мені нахєр не вперлись твої аргумети. Я почитав, зрозумів, що цікаво, але неінформативно(сам таким страждаю), що в інформаційному жанрі=гівно. А на всі інші ваші домисли взагалі реагувати не бачу сенсу.
Гаразд, давайте за вашими правилами грати: яких аргументів вам потрібно?
Так, і ще. Якщо сумноком таке велике і волонтерське, то що ж тут така дика політика, що одні редактори наїздять на інших, та іще й на авторів заразом, щоби не бігати двічі, та іще й на авторів, які першу свою публікацію роблять... Так недовго всіх розлякати. Включно із редакторами, "некваліфікованими". Завжди ж простіше піти знайти собі інший великий і волонтерський аніж підвищувати кваліфікацію невідомо з яких причин, атож?
Пані Вікторія, Ви така, чесне слово, кумедна. Можливо відкрию страшну таємницю, але редакторів у видання, тим більше великого і волонтерського, може бути декілька. А щодо професійності вашої розмови, то тут все ще простіше: жодна зі сторін псевдо-професійної дискусії не наводить професійних арґументів. Дитячий садок якийсь...
Це іще нічого не означає. Он вийшла така собі "Літпошта" – видання, зорієнтоване так само на молодше покоління в поезії. Досить ошатне, у палітурці, тобто в твердій. Видано, може, і ліпше за "Дві тонни". Концепція – теж є. Все на місці. А от упорядковані тексти такі, що "Дві тонни" після двох років свого видання – показовіші. От і поговоримо тепер про видавців і упорядників – що важливіше для якості кінцевого тексту книги...
А Олена – редактор? Тоді я не розумію її "А автора (разом з редактором, що оце пропустив на головну!!) – на підвищення кваліфікації." – вона сама себе на підвищення кваліфікації хоче відправити? дивна ситуація, дуже дивна. Або я чогось не розумію, або ви.
Та й навіть якщо припустити, що я говорила з редактором – апелюючи до редактора на захист своєї статті я виводжу розмову взагалі на рівень суто професійний. Тут тим паче дискусія не завадить, як на мене. Хоча б суто методологічна.
Питання не в тому хто іще упорядник, а в тому, що з дефініції "Бо в антології правда багато яскравих і оригінальних авторів," йдеться про заслугу упорядника, який цих авторів зібрав, і при цьому стверджується на цій основі, що "Романенка – так", забуваючись про іще одного упорядника, проводиться смисловий зв"язок. І я лише про те, що це все збудувала людина, яка, вочевидь, пишається своєю кваліфікованістю, якщо в некваліфікованості дорікає іншим. При цьому – не маючи, як на мене, достатніх підстав – що я обґрунтувала у своєму нижчому коментарі...
Мабуть редакторові не варто обґрунтовувати деякі свої претензії...
Автора (разом з редактором, що оце пропустив на головну!!) – на підвищення!
Головне ж це предмет розмови, а він подиву гідний :))
романенко видавець книги і автор її творчої концепції, там же написано
не обощяй, я не кваліфікована. чому саме Романенка? бо він молодець по-справжньому. а упорядник іще – Горобчук. ну і шо.
Чому ж лише Романенка? Якщо вже говорити про авторів. які там є, то – не він один упорядник, здається, чи я може помиляюсь, кваліфіковані ви наші?
Я і не намагалася зробити тут літературознавчий чи культурологічний аналіз. Мені здалися цікавими окремі паралелі, я їх показала. Згадані факти є системотворчими, тож і потребували згадки про себе. "Дві тонни" як літературний факт + на окремому випадку показано, що ця книга може бути значно розширеною за рахунок хороших авторів (чим вони хороші? може й напишу колись, але ж всього в оглядову статтю не вмістити, правда ж? тут енциклопедія потрібна...). Далі цілком доречно згадано, що в цій же показовій антології було випущено через об'єктивні обставини авторів багатьох інших літературних формацій (що природно утворюються в окремих містах і регіонах).
Чим відрізняються від попередників? А чим, справді? Я вважаю що передовсім – кількістю авторів, які пишуть якісну поезію і заявляють про себе. Експресіоністи теж по стилю мало відрізняються від Рільке (в кращому випадку) і їх надто багато, щоби констатувати поколіннєву цілісність. Так, тим що читають і слухають – це вже дуже багато, бо в ситуації постмодернізму відрізнятися в тексті – це надзавдання, по суті своїй нереальне. ні для кого не секрет, що Андрухович і Жадан тирили в Бродського, Жадан і Любка – в Андруховича, і в Жадана – чимало двотисячників. Тож і йдеться тут не про текстову відмінність (яка якщо і є – то мінімальна), а про поведінкову. Тут – відмінність є. Це і активний конект через інтернет, на фестивалях і т.д., про це сказано, повторюватись не буду.
Те, що перекладають – наслідок, я іншого і не мала на увазі. але про що це свідчить? а про те, що поезія якісна і цікава не лише для самих двотисячників, але і за кордоном, а це уже не аби що. це причина для того, ощби стверджувати присутність у поколінні багатьох якісних поетів.
в чому причина популярності – це вже питання до маркетологів, хіба ні?
так що зі свого боку порадила би вам підвищувати кваліфікацію щоби робити претензії більш обґрунтованими...
Романенка – так. Бо в антології правда багато яскравих і оригінальних авторів, тим більше зараз не так важливо, кого видавати з них – аби не одних і тих самих.
А автора (разом з редактором, що оце пропустив на головну!!) – на підвищення кваліфікації. Бо це не стаття, а чорт зна що! Кілька фактів і жодної думки...
Шановна авторко! Те, що Ви десять разів повторили, які ці поети гарні, навряд чи когось переконає. Варто все ж аргументувати свої тези. Чим цікава ця поезія? Чим вони відрізняються від попередників? Тільки тим, що читають і слухають одне одного?
Те, що їх перекладають, – це наслідок, а не причина. А в чому причина популярності – у статті нема навіть натяку...
я вообщє б Романенка номінірувала на державну премію за таку самоотвєржену діяльність
Хороша рецензія, правильна :)
І книга хороша.
Дві Тонни – це супер-мега-гіперКАЙФ
Чех, Лазуткін... всі інші або невідомі, або пишуть ісілякі нісенітниці...